تورهای سن پترزبورگ

برای رزرو تور سن پترزبورگ و یا مشاوره و استعلام قیمت تورهای سن پترزبورگ با ما تماس بگیرید

ساعت کاری : 8 الی 19 - شنبه تا جمعه
حتی روزهای تعطیل
سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ پس از مسکو است و در قسمت شمال غربی این کشور قرار گرفته است. این شهر در زمان‌های گذشته به مدتی طولانی پایتخت کشور روسیه و از نظر سیاسی و اقتصادی بسیار پر اهمیت بود. سن پترزبورگ شمالی ترین شهر پرجمعیت دنیاست و موقعیت جغرافیایی آن، شرایط خاصی را برایش به وجود آورده است. در فصل تابستان، سن پترزبورگ 24 ساعته در معرض تابش خورشید است و هوا به صورت کامل تاریک نمی‌شود. این امر که به شب‌های سفید سن پترزبورگ مشهور شده، برای گردشگران بسیار جالب است. در ادامه همراه یک تور باشید تا اطلاعاتی کلی درباره شهر سن پترزبورگ به شما بدهیم، بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ و بهترین جاذبه‌های گردشگری آن را به شما معرفی کنیم.

بهترین تور سن پترزبورگ

بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ

شرایط خاص جغرافیایی سن پترزبورگ باعث شده تا تابستان‌هایی کوتاه، گرم، و مرطوب و زمستان‌هایی طولانی، سرد، و مرطوب داشته باشد. متوسط دمای این شهر در فصل تابستان 23 درجه سانتی گراد و میانگین هوای آن در فصل زمستان منفی 9 درجه سانتی گراد است بنابراین بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ در فصل تابستان است. تنها نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که هزینه سفر به سن پترزبورگ در فصل تابستان به خاطر افزایش تعداد مسافران بالا می‌روید. اگر دوست دارید تجربه یک سفر ارزان به این شهر را داشته باشید، می‌توانید با مشاوران یک تور تماس بگیرید تا آفر تور سن پترزبورگ و تور لحظه آخری سن پترزبورگ را به شما ارائه دهند.

اگر طاقت سرمای زیاد را دارید و از علاقه مندان برف و تفریحات فصل سرما هستید، می‌توانید سفر خود را در فصل زمستان برنامه ریزی کنید. در این فصل تعداد گردشگران سن پترزبورگ کاهش پیدا می‌کند و به همین ترتیب هزینه سفر به سن پترزبورگ نیز ارزان می‌شود.

 

شب های سفید روسیه

یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار روسیه، هر سال در اوایل فصل تابستان اتفاق می‌افتد؛ این رویداد به شب‌ های سفید روسیه مشهور است و هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. شب های سفید روسیه، در چند شهر از این کشور مشهود است؛ اما اگر مایل هستید برای تماشای شب های سفید به روسیه سفر کنید، پیشنهاد ما به شما سفر به سن پترزبورگ است. برای تماشای این پدیده، باید سفر خود را در فصل تابستان و در تاریخ 21 خرداد تا 11 تیرماه برنامه ریزی کنید.

دلیل علمی این پدیده، وسعت مدار عرضی است؛ یعنی طلوع و غروب خورشید آنقدر به هم نزدیک هستند که خورشید در آسمان می‌ماند و هوا در طی این پدیده، روشن و گرگ و میش می‌ماند.

موزه هرمیتاژ

هرمیتاژ یکی از بزرگ ترین و بهترین موزه‌های شهر سن پترزبورگ است و در سال 1764 توسط کاترین کبیر ساخته شد. این موزه اختصاص به آثار فرهنگی و هنری دارد و بیشتر از 3 میلیون اثر هنری و نقاشی را در خود جای داده است. این موزه بزرگ ترین کلکسیون نقاشی را دارد و ورود به آن در اولین پنج شنبه هر سال رایگان است.

 

کلیسای سنت ایزاک

کلیسای ایزاکیوفسکی یا سنت ایزاک،  بزرگ ترین کلیسای ارتودوکس کشور روسیه و چهارمین کلیسای ارتودوکس جهان است و در شهر سن پترزبورگ قرار دارد.

 

قلعه پیتر و پائول

این بنا در اصل به عنوان دژ اصلی شهر سن پترزبورگ شناخته می‌شود و توسط بتر کبیر در سال 1704 ساخته شد. بنای اولیه قلعه پیتر و پائول به اندازه کافی مقاوم نبود و نتوانست مقاومت کند. بنابراین در سال 1706 دوباره با بدنه‌ای سنگی باز سازی شد. این بنا از سال 1720 به عنوان پادگان شهر و زندان زندانیان درجه بالای سیاسی مورد استفاده قرار گرفت.

 

کلبه پتر کبیر

این کلبه چوبی، اولین محل زندگی پتر کبیر یا به عبارتی کاخ سلطنتی او بود. کلبه پتر کبیر از چوب ساخته شده و با 60 متر مساحت شامل سه اتاق می‌شود. اتاق خواب، اتاق مطالعه، و اتاق نشیمن.

 

 دیدن پارک پیترهوف

این پارک یکی از زیبا ترین جاذبه‌های گردشگری شهر سن پترزبورگ خصوصاً در فصل تابستان است. در این فصل در پارک پیترهوف فواره‌های کوچک و بزرگ می‌رقصند و منظره‌ای زیبا می‌سازند. این پارک در واقع ییلاق پتر کبیر بود و به سبک کاخ ورسای فرانسه ساخته شد.

 

کلیسا معروف منجی غرق در خون

این کلیسای زیبا و رنگارنگ در واقع به عنوان یادبودی از مرگ غم انگیز الکساندر دوم ساخته شده است. این بنا معماری خاص و رنگارنگی دارد و این موضوع باعث شده از دیگر بناهای تاریخی روسیه متفاوت باشد.

 

دهکده تزارها

پوشکین یا دهکده تزارها منطقه مجلل و زیباست و توسط خاندان سلطنتی رومانوف ساخته شده است. این بنا نشان دهنده ولخرجی و ثروت عظیم خاندان رومانوف است. در این مجموعه بناهای بسیاری وجود دارد که قصر کاترین یکی از معروف ترین آن‌هاست. این قصر توسط بارتلومئو راسترلی به عنوان خواهر کاخ زمستانی ساخته شده که در مرکز شهر قرار دارد.

 

سایت یک تور سفر به سن پترزبورگ را با بهترین قیمت تور عرضه می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای خرید تور لحظه آخری سن پترزبورگ و آفر تور سن پترزبورگ با مشاوران ما تماس بگیرید و با یک تور ارزان بهترین سفر را برای خود و همراهانتان برنامه ریزی کنید.

روسیه

روسیه بزرگ ترین کشور دنیاست و در قسمت شمالی قاره آسیا قرار دارد. روسیه با اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس آرام شمالی، دریای سیاه، دریای خزر، و دریای بالتیک مرز دریایی...

ثبت نظر نظر شما با موفقیت ثبت گردید
ثبت نظر! خطا در ارسال نظر

دیگر تورهای روسیه

قیمت تماس بگیرید
برای دریافت بهترین